محسنی اژه ای : "ظهور بسیار نزدیک است" را بررسی می کنیم

سخنگوی قوه قضائیه با بیان اینکه تاکنون از فیلم مستند «ظهور بسیار نزدیک است» شکایت خصوصی نشده است گفت: مدعی العموم این موضوع را در دست بررسی دارد و بعید نیست درباره بخش هایی که مشمول نشر اکاذیب می شود اقدام کند.

غلامحسین محسنی اژه ای در نشست خبری در پاسخ به پرسش خبرنگار شبکه خبر درباره فیلم مستند «ظهور بسیار نزدیک است» افزود: ظهور صاحب الزمان (عج) امری مسلم است و وظیفه همه ماست انتظار فرج داشته باشیم و زمینه را برای ظهور آن حضرت فراهم کنیم.

وی در عین حال با بیان اینکه برخی سندهای مربوط به علائم ظهور ضعیف است و قابل اعتماد نیست و برخی هم درست است افزود: این مسئله را اهل فن باید در مراکز مربوط به خودبررسی کنند.
سخنگوی قوه قضائیه گفت: موضوع دیگر تطبیق این علایم با افراد خاص و تعیین وقت ظهور است که در این زمینه باید گفت هر کسی وقت ظهور را مشخصاً تعیین کند کذاب و این کار حرام است.
وی اضافه کرد: تطبیق علایم ظهور با افراد ، کار هر کسی و صحیح هم نیست و درباره همین موارد که در این فیلم مطرح شده است قبلاً هم تطبیق داده اند و خلاف آن شده است.
اژه ای گفت: چرا انسان باید با این احتمالات مسئله ای را با کسی تطبیق دهد و خلاف آن شود و مردم نسبت به آن بدبین شوند؟
سخنگوی قوه قضائیه افزود: همین اکنون هم خلاف برخی موارد فیلم ثابت شده است.
وی گفت: مسئله دیگر درباره این فیلم اینکه در آن نسبت هایی به افراد داده اند که این افراد آن را تکذیب کردند و نسبت دادن مطلبی به کسی اگر دروغ باشد نشر اکاذیب و موجب تشویش اذهان عمومی است .
اژه ای اضافه کرد: تطبیق مسائل احتمالی با افراد که نزاع های بی حاصل را در پی داردصحیح نیست.

/ 0 نظر / 18 بازدید