برنامه ژاپنی ها برای میزبانی جام جهانی2022 و چند پیش بینی

نامه ریزی برای سال 2022

باور کردن این تصمیم ژاپنی ها کمی مشکل است. آنها تصمیم دارند که جام جهانی فوتبال سال ۲۰۲۲ را به صورت هولوگرافیک در بقیه استادیوم های دیگر کشورها نشان دهند. آنها برای عملی کردن این کار ۶ میلیارد دلار بودجه در نظر گرفته اند و قرار است که هر بازی در استادیوم با ۲۰۰ دوربین فیلم برداری HD ضبط شود. سپس این تصاویر به صورت همزمان به ۴۰۰ ورزشگاه در دیگر نقاط جهان فرستاده می شود. حالا شما می توانید در یک استادیوم در کشور خودتان بنشینید و فینال جام جهانی را در ورزشگاه مقابل خودتان ببینید. چرا که فناوری هولوگرافیک مانند چیزی است که در فیلم های جنگ ستارگان دیده اید. شما بازیکنان را در وسط زمین فوتبال مقابل تان می بینید. 

در این پروژه حتی میکروفن هایی هم در سراسر زمین فوتبال نصب خواهد شد تا صداهای بازیکنان، شوت زدن و ... را به بقیه استادیوم ها منتقل کند. آقای کیو مدیر اجرایی این پروژه می گوید که شما ممکن است فناوری لازم برای اجرای این پروژه را مانند رویا ببینید. اما خواهید دید که طی ۱۲ سال آینده چقدر تکنولوژی تغییر خواهد کرد و ما تصور می کنیم که تا سال ۲۰۱۶ فناوری های لازم برای این کار را در اختیار داشته باشیم. 

به گفته ژاپنی ها اجرایی شدن این طرح سبب می شود که تماشاگران مسابقات جام جهانی فوتبال در استادیوم ها ده ها برابر شود و این بخشی از برنامه آنها برای به دست آوردن میزبانی این مسابقات برای سال ۲۰۲۲ است. البته این طرح آنقدر جالب به نظر می رسد که باعث می شود هر کسی از میزبانی ژاپن در صورت موفقیت این طرح پشتیبانی کند چرا که در این صورت می توانیم مسابقات بزرگ فوتبال دنیا را در استادیوم های شهر خودمان ببینیم. 

هولوگرام: تصویر سه بعدی که از ترکیب شعاع نور لیزر یا سایر منابع نوری منسجم ایجاد می شود.

از جنب و جوش تماشاچیان فوتبال، انرژی تولید می شود/ژاپن
دستگاه جدیدی برای تولید انرژی از راه رفتن عابران و جنب و جوش تماشاچیان در استادیوم های ورزشی ساخته شده که برای حفاظت از محیط زیست نیز حائز اهمیت است.

مخترعی در ژاپن، وسیله ای در سطح تحقیقاتی ابداع کرده که آن را در استادیوم های ورزشی زیر محل ایستادن تماشاچیان، در جلوی صندلی ها می گذارند و هرگاه تماشاچی ها برای تشویق تیم شان از جا بلند شوند و روی آن بالا و پایین بپرند، این دستگاه، انرژی ایجاد کرده که در باتری های قابل شارژ، ذخیره می شود.

به گزارش شبکه تلویزیونی سی ان ان، تحقیقات در استادیوم فوتبال کوبی ژاپن که در قسمت هایی از جایگاه های تماشاچیان آن، این دستگاه کار گذاشته شده است نشان داد، زمانی که تیم میزبان می بازد، تماشاچیان، شور و شعف خود را از دست می دهند و لذا انرژی کمتری در استادیوم ورزشی تولید می شود.

از همین رو انگیزه پیروزی برای بازیکنان تیم میزبان، دو چندان می شود.

همین فن آوری که پانل های (صفحات) انرژی کنتیک (جنبشی) نامیده می شود، در راهروهای ایستگاه ها متروی توکیو بکار رفته و باعث تولید انرژی با راه رفتن در مترو شده است.

تحقیقات در این زمینه کماکان در ژاپن ادامه دارد.

--------------------------------------------------------------------------------------

برنامه پیش بینی آب و هوا کاملا پیشرفته – Paragon Handy Weather v1.00.35

(برای موبایل)

بوسیله این نرم افزار هواشناسی تحت جاوا شما میتوانید در هر زمان یا هر مکانی از وضعیت آب و هوا با خبر شوید .

 

ویژگیها :

*پیش بینی و اخبار آب و هوای بیش از 40.000 شهر در سرتاسر دنیا
*جزئیات کامل آب و هوا از قبیل : دما ، باد ، فشار ، رطوبت ، شاخص اشعه ماوراء بنفش و . . .
*منبع اطلاعات آب هواشناسی گرفته شده از Intellicast پیشرو جهان در زمینه شرکت های هواشناسی
*سه گزینه مشاهده دستی : 1.وضعیت فعلی 2. پیش بینی دقیق و روزانه 3.حداقل و حداکثر دما در 7 روز آینده
*قابلیت تنظیم زمان خودکار بروزرسانی (2 ، 4 ، 8 ، 12 ، 24 ساعت و یا در یک زمان از پیش تعیین شده)
*رابط کاربری آسان و سریع و بدون وجود منوهای پیچیده
*بروز رسانی آب و هوای هر شهر تنها با 2.5 کیلوبایت ترافیک مصرف شده
*نمایش درجه دما در شاخص های سانتیگراد و فارنهایت
*نمایش تصویری نوع آب و هوا از قبیل : ابر ، خورشید و . . . و همچنین توضیحاتی همچون : قسمتی آفتابی ، همراه با بارش برف ، رگبار باران و . . .
*نمایش جهت و سرعت باد با شاخص های مایل و کیلومتر
*نمایش فشار هوا  با شاخص میلیمتر جیوه
*نمایش رطوبت نسبی با درصد
*نمایش شدت اشعه ماورای بنفش خورشید و توضیحات از قبیل : بالا ، پایین و . . .

 


/ 0 نظر / 16 بازدید