تاریخ دیرین ترک های ایران

در ابتدا لازم میدانم که هدف از نگارش این مقالات را برای خوانندگان محترم روشن سازم.

در مقالات موجود در این سایت به هیچ وجه قصد توهین به هیچ قوم و یا تمجید از برخی اقوام دیگر را نداریم و تمام مطالب این مقالات کاملا اثبات شده میباشند و در اکثر موارد منبع نیز ذکر شده است. همچنین به خوانندگانی که در مطالب موجود در این سایت ذره ای مشکوک میباشند، توصیه میکنیم حتماً منابع ذکر شده را تهیه و مطالعه کنند.

اینجانب به هیچ وجه به برتری نژادی معتقد نبوده و به شدت با آن مخالف میباشم. اما در پی برخی تبعیض قائل شدن ها در نظام نژادپرست جمهوری اسلامی ایران بر آن شدم تا مقاله ای را تهیه و در آن برخی از واقعیات موجود را برای کسانی که به دنبال حقیقت هستند روشن سازم.

آری، ما در کشوری زندگی میکنیم که در آن فقط فارس ها را انسان میدانند و سایر قومیتها حتی اگر فرهنگی کهن تر و غنی تر از فارسها داشته باشند. مجبور هستند تا زبان و فرهنگ فارس ها را تبلیغ کنند. البته تاریخ ثابت کرده است که هیچ حکومت نژادپرستی دوام ندارد و مطمئن باشید کار این رژیم رو به پایان است.

در این مقاله به شما اثبات خواهیم کرد که ترکها اولین ساکنان آذربایجان بوده اند و از هفت هزار سال قبل در این منطقه زندگی کرده و از همان زمان تاکنون به زبان ترکی صحبت کرده اند. متاسفانه در سالهای اخیر، یعنی از زمان رژیم پهلوی تاکنون تمامی حاکمان ایران به نوعی ترک ستیز بوده و سعی بر این داشته اند که با مدارک جعلی ثابت کنند که آذربایجانی ها آریایی بوده و ترک نیستند. بلکه از حدود هزار سال پیش ( حتی در بعضی موارد مدتی کمتر از پانصد سال ) تحت فشار حکومتهای ترک زبان؛ به این زبان روی آورده اند. آنها برای رسیدن به این هدف گاهاً از تعدادی خود فروخته و خائن آذربایجانی نیز کمک گرفته اند که میتوان مهمترین آنها را احمد کسروی ملعون دانست.

اما ماه هیچگاه پشت ابر نمانده و نمیماند. مطمئن باشید که کسانی همچون پروفسور زهتابی در آذربایجان هستند که میتوانند دروغهای صدها کسروی را برملاکنند.

مرحوم شادروان پروفسور محمد تقی زهتابی شخصی است که شاید بتوان آن را درخشان ترین ستاره قرن حاضر آذربایجان دانست. ایشان تمام عمر خود را وقف مردم آذربایجان و زبان مادری و تاریخ آنها کرد. اگر مشتاق هستید که تاریخ واقعی آذربایجان را مطالعه کنید به شما کتاب معروف ایشان را که هم به زبان فارسی ( با عنوان "تاریخ دیرین ترکان ایران" ) و هم به زبان ترکی ( با عنوان "ایران تورکلرینین اسکی تاریخی" ) منتشر شده است را توصیه می کنیم. نام این سایت را هم به احترام پروفسور زهتابی از نام همین کتاب اخذ کرده ایم. البته با وضعی که از حکومت نژادپرست ایران سراغ داریم فکر میکنم تهیه کردن این کتاب کار بسیار مشکلی باشد.

در این کتاب تاریخ واقعی آذربایجان را با تمام اسناد و مدارک واقعی و با استناد به نظرات ده ها تاریخ شناس معتبر و معاصر جهان میتوانید مطالعه کنید.

پروفسور زهتابی پس انتشار جلد اول این کتاب در سال 1377 در همان سال دار فانی را وداع گفت. مسئولین خود فروخته جمهوری اسلامی مرگ ایشان را مرگ طبیعی ذکر کردند. اما واقعیت چیز دیگری است. چطور ممکن است کسی که هیچگونه ناراحتی قلبی نداشته، به یکباره با ایست قلبی در جا جان خود را از دست بدهد. و این در حالی است که این اتفاق در همان سالی است که جلد اول کتاب ایشان به چاپ رسید و جلد دوم این کتاب در حال تکمبل برای چاپ بود. از آنجا که با چاپ جلد دوم این کتاب تمامی دروغهایی که این شئونیست ها تا آن روز تحویل مردم ایران داده بودند فاش میشد، شئونیست ها آن بزرگوار را شهید کردند. اما با تلاش برخی از شاگردان و دوستداران آن مرحوم، جلد دوم این کتاب نیز در سال 1378 در تبریز به چاپ رسید و دروغهای پان فارسهای آریاپرست فاش شد.

آری، فارس های شئونیست که طاقت شنیدن واقعیت را نداشتند ایشان را به شهادت رساندند و مرگ ایشان مرگ طبیعی نبود. دلیل این ادعا هم کاملاً روشن است. مسئولین خائن مملکت بعد از مرگ ایشان حق هیچگونه تحقیق و تفحسی را در مورد مرگ مرموز ایشان به مردم آذربایجان ندادند و حتی بارها و بارها عده زیادی را در سر مزار ایشان به جرائم نامعلوم دستگیر کرده اند.

پروفسور زهتابی در کتاب خود با دلایل و مدارک کاملاً مستند ثابت میکند که از هفت هزار سال قبل، یعنی زمانی که اسمی از فارس در جهان شنیده نشده بود. ترکها در آذربایجان و اطراف آن زندگی کرده اند و خدمات زیادی به تمدن بشری ارائه کرده اند. از مهمترین اقوام ترک آن زمان میتوان به سومرها ، ایلامی ها ، کاسی ها ، قوتتی ها ، خزرها، لولوبی ها، کاسپی ها، اورارتو ها و ... اشاره کرد. اینان کسانی بودند که اخراعات مهمی همچون خط و چرخ را به جهان عرضه کردند. روز را به 24 ساعت و هر ساعت را به 60 دقیقه و هر دقیقه را به 60 ثانیه تقسیم کردند. دایره را به 360 درجه تقسیم کرده و نسبت های مثلثاتی را کشف کردند. آنها اولین کسانی بودند که قانونگذاری را برای بشر به ارمغان آوردند. انواع فلرات را کشف کرده و هنر فلزکاری را بوجود آوردند. اما شئونیست ها از برملا شدن این اسرار راضی نبودند و تاریخ دروغین و جعلی خود را در خطر میدیدند.

آری دلیل شهادت پروفسور زهتابی علاقه به وطن و بیان واقعیت و راستگویی بیش از حد بود. البته نمونه های این چنینی را در تاریخ آذربایجان میتوان به وفور یافت کرد. کسانی که به علت راستگویی و درستکاری و مطالبه حق خود خائن و یاقی و یا تجزیه طلب قلمداد میشدند. و امروز حتی جمهوری اسلامی به زبان آوردن اسم آنها را یا جرم میداند یا با اکراه از آنها یاد میکند. از این دست افراد میتوان به بزرگانی چون : سید جعفر پیشه وری ، ستارخان ، باقرخان ، شریعتمداری و حتی بابک خرمدین و صدها آذربایجانی مخلص دیگر اشاره کرد.

/ 0 نظر / 18 بازدید